Superstarul Paris Saint-Germain (PSG) Lionel Messi l-a felicitat pe Kylian Mbappe pentru realizările sale istorice în timpul meciului din Ligue 1 împotriva Nantes. Mbappe a marcat în minutul 92 al victoriei cu 4-2 și a devenit cel mai bun marcator al clubului parizian din toate timpurile.

Acum a marcat 201 de goluri pentru echipa din Ligue 1. Numărul este cu unul mai mult decât deținătorul recordului anterior, Edinson Cavani. Uruguayanul a marcat 200 de goluri în 301 de meciuri în timpul petrecut în capitala Franței.

Mbappe, între timp, a jucat acum 247 de meciuri pentru giganții din Ligue 1. În ciuda faptului că are doar 24 de ani, el rescrie cărțile de istorie.

Mesajul lui Messi lui Mbappé spunea:

„Felicitări @k.mbappe pentru înregistrare!!”

Mbappe a reacționat la înregistrare, spunând (prin GOAL):

„Ma joc sa scriu istorie. Mereu am spus ca vreau sa scriu istorie in Franta, in capitala, in tara mea, in orasul meu, o fac, e frumos, dar mai e mult de parcurs. . Este o realizare personală, dar am venit și pentru realizări colective.”

Atât Lionel Messi, cât și Kylian Mbappe au intrat pe foaia de scor în timpul meciului cu Nantes. Messi a deschis scorul în minutul 12 al meciului, în timp ce efortul lui Mbappe a venit în timpul prelungirii.

Messi a marcat acum 18 goluri și a oferit 16 pase decisive în 29 de meciuri în acest mandat. Mbappe, între timp, a marcat 30 de goluri și a oferit șapte pase decisive în 30 de meciuri până acum în această campanie.

Lionel Messi și Kylian Mbappe au format un parteneriat de atac mortal în ultima vreme pentru PSG

În absența lui Neymar, Lionel Messi și Kylian Mbappe au format un parteneriat de atac mortal pentru PSG. Înțelegerea lor supremă a fost pe deplin afișată atunci când parizienii au trecut de Olympique de Marseille cu scorul de 3-0 săptămâna trecută.

Messi a marcat un gol și a făcut o doudă de pase decisive. Între timp, Mbappe a marcat un dot și a făcut un pasaj.

Stilul de joc al superstarurilor se complimentează unul pe celălalt. Odată cu confruntarea din optimile de finală a Ligii Campionilor din UEFA contra Bayern Munchen, care se apropie rapid, fanii vor spera că vor continua să se conecteze astfel pentru PSG.

Paul Merson prezice rezultatul Liverpool vs Man Utd și alte meciuri PL GW 26!

Articolul Lionel Messi îi trimite un mesaj special lui Kylian Mbappe, devenind golgheterul lui PSG după victoria împotriva lui Nantes apare prima dată în Jurnalul National.