Publicat: Fri, Dec 19th, 2014

Programul Festivalui Iernii 2014

AfisA0 Sâmbătă, 20 decembrie 2014

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 18:45 Colinde copii – prof. Ioana Codreanu

18:45 – 18:50 Moş Crăciun împarte cadouri colindătorilor

18:50 – 19:50 Teatru copii – Facultatea de Arte, Universitatea Ovidius, „Crăciunul jucăriilor” – scenografia: Liliana Cornilă, regia: Daniela Hanţiu

19:50 – 19:55 Discurs Asociaţia Civică pentru Constanţa

19:55 – 20:40 Corala Arhiepiscopiei Tomisului

20:40 – 20:50 Discurs Înalt Preasfinţia Sa Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului

20:50 – 21:50 Concert Vega Band

21:50 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Duminică, 21 decembrie 2014

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – show magic cu maestrul Emiliano şi animaţie

19:30 – 19:50 Colindători – ansamblul vocal Muguraşii condus de prof. Cociş

19:50 – 20:00 Moş Crăciun împarte cadouri colindătorilor

20:00 – 20:45 Corala Arhiepiscopiei

20:45 – 21:05 Recital Nadia Chelariu

21:05 – 21:25 Recital Larisa Ciortan

21:25 – 21:45 Recital Danny Mazo

21:45 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Luni, 22 decembrie 2014

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – animaţie cu Spiriduş, Crăciuniţa şi Moş Crăciun

19:30 – 19:50 Colinde copii  – club Amicii

19:50 – 20:00 Moş Crăciun împarte cadouri colindătorilor

20:00 – 20:10 Trupa dans – New Force of Dance

20:10 – 20:30 Recital Dorin Gal

20:30 – 20:40 Trupa dans – New Force of Dance

20:40 – 21:40 Concert Vega Band

21:40 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Marţi, 23 decembrie 2014

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:20 Divertisment copii – spectacol interactiv: flori de gheaţă şi Moş Crăciun

19:20 – 19:35 Colindători – Club Amicii

19:35 – 19:40 Moş Crăciun împarte cadouri colindătorilor

19:40 – 20:20 Corala Arhiepiscopiei Tomisului

20:20 – 20:50 Recital colinde clasice – Daniela Vlădescu şi Marius Mitrofan

20:50 – 21:10 Recital Danny Mazo

21:10 – 21:50 Concert Alexia şi Dima (Lala Band)

21:50 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Miercuri, 24 decembrie 2014

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – teatru de păpuşi Craiasa Zăpezii şi prietenii şi Moş Crăciun

19:30 – 19:50 Colinde copii – ansamblul vocal Muguraşii condus de prof. Cociş

19:50 – 20:00 Moş Crăciun împarte cadouri colindătorilor

20:00 – 20:45 Corala Arhiepiscopiei Tomisului

20:45 – 21:05 Recital Denisa Ştefania Lucan

21:05 – 21:25 Recital Iulian Bratu

21:25 – 21:45 Recital latino Lucian Colareza

21:45 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Joi, 25 decembrie 2014

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – show magic cu Maestrul Emiliano

19:30 – 19:50 Colinde copii – prof. Ioana Codreanu

19:50 – 19:55 Moş Crăciun împarte cadouri colindătorilor

19:55 – 20:40 Corala Arhiepiscopiei Tomisului

20:40 – 21:00 Recital Raluca Chivu

21:00 – 21:20 Recital Kate Linn (Cătalina Oţeleanu)

21:20 – 21:40 Cristian Goaie (finalist X-Factor)

21:40 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Vineri, 26 decembrie 2014

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – animaţie cu spiriduş şi Crăciuniţă

19:30 – 20:15 Corala Arhiepiscopiei Tomisului

20:15 – 20:20 Concursuri

20:20 – 20:40 Muzica populară – Mădalina Modruj

20:40 – 21:00 Muzica populară – Sorin Şuteu

21:00 – 21:20 Muzica populară – Mariana Edulescu

21:20 – 21:40 Muzica populară – Ionelia Lefterică

21:40 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

10690339_873511186013379_5262569190624017841_nSâmbătă, 27 decembrie 2014

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – animaţie cu Crăiasa Zăpezii şi Spiriduş

19:30 – 20:15 Corala Arhiepiscopiei Tomisului

20:15 – 20:20 Concursuri

20:20 – 20:40 Recital Diana Francesca Filipescu

20:40 – 21:40 Concert trupa Crossover

21:40 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Duminică, 28 decembrie 2014

18:00 – 18:30 Quartet muzica clasica

18:30 – 19:30 Divertisment copii – Winter Show Amicii

19:30 – 20:00 Fanfara

20:00 – 20:20 Recital folk – Vali Petcu

20:20 – 20:40 Recital Iulian Bratu

20:40 – 21:00 Recital Larisa Ciortan

21:00 – 21:20 Concert Alex Florea (finalist X-Factor)

21:20 – 21:40 Recital muzica uşoară – Ileana Şipoteanu

21:40 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Luni, 29 decembrie 2014

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – show magic cu Maestrul Emiliano

19:30 – 19:40 Concursuri

19:40 – 19:50 Trupă dans – New Force of Dance

19:50 – 20:10 Recital Diana Francesca Filipescu

20:10 – 20:30 Recital Raluca Sofrone

20:30 – 20:40 Trupă dans – New Force of Dance

20:40 – 21:20 Concert Ionuţ Galani şi ansamblul de dansuri greceşti Asteria

21:20 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Marţi, 30 decembrie 2014

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – spectacol interactiv Flori de gheaţă

19:30 – 19:40 Concursuri

19:40 – 20:00 Recital Raluca Chivu

20:00 – 20:20 Recital folk Vali Petcu

20:20 – 20:40 Recital Denisa Ştefania Lucan

20:40 – 21:00 Recital Ana-Maria Fluture (Polifonic Band)

21:00 – 21:20 Recital Chris Oliver

21:20 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Miercuri, 31 decembrie 2014

Program surpriză

Joi, 1 ianuarie 2015

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – teatru de păpuşi: Ursul păcălit de vulpe

19:30 – 19:40 Concursuri

19:40 – 20:00 Muzică populară – Sorin Şuteu

20:00 – 20:20 Muzica populară – Mariana Edulescu

20:20 – 20:40 Muzica populară – Cristi Proca

20:40 – 21:00 Muzica populară – Mihaela Avram

21:00 – 21:20 Muzica populara – Ionuţ Petreacă

21:20 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Vineri, 2 ianuarie 2015

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – animaţie cu Pinguinul şi Omul de zapada

19:30 – 19:35 Concursuri

19:35 – 19:50 Dans sportiv – Grupul Dino

19:50 – 20:50 Corul Muftiatului Cultului Musulman

20:50 – 21:10 Iany Gana şi ansamblul de dansuri armâneşti Avlia

21:10 – 21:30 Recital Lucian Colareza

21:30 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Sâmbătă, 3 ianuarie 2015

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – animaţie cu renul Rudolf şi Fulgul de nea

19:30 – 19:40 Concursuri

19:40 – 20:40 Concert Polifonic Band

20:40 – 21:00 Recital Cristiana Dicianu

21:00 – 21:20 Recital Andreea Olariu

21:20 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Duminică, 4 ianuarie 2015

18:00 – 18:30 Quartet muzică clasică

18:30 – 19:30 Divertisment copii – show magic cu Maestrul Emiliano

19:30 – 19:40 Concursuri

19:40 – 20:00 Dans sportiv – Grupul Dino, lecţie de dans cu copiii din public

20:00 – 20:20 Recital Dorin Gal

20:20 – 20:40 Recital Raluca Sofrone

20:40 – 21:00 Recital Nadia Chelariu

21:00 – 21:20 Recital Chris Oliver

21:20 – 22:00 Discotecă şi concursuri pentru copii

Festivitate închidere

Despre Autor